Kupuj bezpiecznie online i #zostańwdomu!    -40% na zakup drugiej zabawki. Promocja!

COBI SA

Firma Cobi jest polskim producentem wysokiej jakości klocków konstrukcyjnych, a także importerem i dystrybutorem szerokiego asortymentu licencjonowanych zabawek, jak: zabawki interaktywne, zestawy kreatywne, gry edukacyjne i strategiczne,  lalki, figurki akcji, plastikowe modele do sklejania i składania oraz wiele innych.
Współpracujemy z największymi i najlepszymi firmami na świecie. Aktualnie w ofercie mamy światowe hity.

Wśród wyróżniających się marek są m.in.:

Super Wings, Pj Masks, Miraculous, Oonies, Sew Cool, Beados, Psi Patrol, Jeźdźcy smoków, Secret Life of Pets, Vampirina oraz Star Wars.
HISTORIA COBI
Firma została założona w 1987 roku, rozpoczynając swą działalność od produkcji puzzli i gier planszowych.
W 1992 powstał w Warszawie dział produkcji plastikowych klocków konstrukcyjnych Cobi.  W tym samym roku został otwarty dział narzędziowy „Cobert”, wytwarzający formy wtryskowe do produkcji klocków.

Duży popyt na klocki Cobi spowodował dynamiczny rozwój produkcji i w efekcie, w 1997 powstanie zakładu produkcyjnego Plastic Factory COBI S.A w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu.

W 2001 roku otworzono biura sprzedaży na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji.
Wieloletni sukces sprzedaży klocków zaowocował nowymi inwestycjami i rozbudową Plastic Factory COBI S.A., która zakończyła się w 2010 roku.

Na początku 2011 roku zdolności produkcyjne zostały podwojone, pozwalając na zaspokojenie wciąż rosnącego popytu na klocki konstrukcyjne Cobi.

01 czerwca 2011 roku COBI S.A. przeprowadziło się do nowego biura przy ulicy Jaskrów 11 w Warszawie.

Od 01.01.2015 roku COBI S.A. używa nowego logo.

27.03.2015 roku zmieniono nazwę fabryki w Mielcu z Plastic Factory COBI SA na COBI Factory SA.

W 2017 roku przypada firma jubileusz 30-lecia powstania Cobi.

COBI DZIŚ

Obecnie jesteśmy największym producentem klocków konstrukcyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej z biurami sprzedaży w Czechach, na Węgrzech i w USA.

Oprócz bezpośrednich działań na rynkach Czech, Słowacji, Węgier i USA nasza międzynarodowa sieć sprzedaży obejmuje ponad 60 krajów na całym świecie.

Od lat COBI bierze udział w najważniejszych targach zabawek: Hong Kong Toys & Games Fair i Spielwarenmesse Nurnberg Toy Fair oraz ASTRA show w Denver, Colorado. Z dumą prezentujemy tam nasze najnowsze produkty i nawiązujemy nowe kontakty biznesowe.

Co więcej, poprzez naszych dystrybutorów klocki COBI obecne są na targach zabawek w każdej części świata - od Stanów Zjednoczonych i Rosji, po Europę Zachodnią i Australię.

Centrum logistyczne dostaw zlokalizowane w podkarpackim Mielcu obejmuje magazyny wysokiego składowania o powierzchni prawie 5000 metrów kwadratowych.

ZAKŁAD PRODUKCYJNY COBI W Mielcu

Każdy etap produkcji klocków konstrukcyjnych COBI jest całkowicie przeprowadzany w naszej organizacji. Począwszy od pomysłu, wykonania projektu, produkcji form, po produkcję klocków i sprzedaż hurtową.

Powierzchnia naszego zakładu produkcyjnego to prawie 23000 metrów kwadratowych. Firma COBI zapewnia pracę dla ponad 300 pracowników.

Lokalizacja zakładu produkcyjnego w Polsce gwarantuje bezpieczeństwo finalnego produktu, w wyniku utrzymania całego procesu produkcyjnego pod ścisłą kontrolą. Wysoko wyspecjalizowani inżynierowie dbają o narzędzia produkcji, nadzorują ich budowę w profesjonalnym dziale narzędziowym.

Dzięki temu oferujemy naszym klientom produkty wykonane zgodnie z normami Unii Europejskiej, z materiałów wysokiej jakości i certyfikowane przez europejskie laboratoria. Zestawy poddawane są ścisłej kontroli jakości i bezpieczeństwa, zachowując przy tym szybki czas produkcji i dostawy.

FIRMA COBI NA POLSKIM RYNKU
COBI S.A. jest dobrze znaną marką na polskim rynku zabawek. Ma wieloletnie doświadczenie, które wykorzystuje do kolejnych inwestycji, wprowadzając na rynek nowe marki zabawek. Utrzymujemy stały wzrost sprzedaży, a produkty Cobi dostarczamy poprzez wszystkie kanały dystrybucji, w tym także do najważniejszych sieci zabawkowych w Polsce. Szczyt sprzedaży przypada na III i IV kwartał.
Od 2010 Cobi zajmuje piąte miejsce w rankingu największych firm na polskim rynku zabawek.
KLOCKI KONSTRUKCYJNE COBI
Naszym priorytetem jest tworzenie bezpiecznych zabawek najwyższej jakości, będących rozrywką dla całej rodziny. Klocki Cobi produkowane są w Polsce z materiałów pochodzenia europejskiego. Na całym etapie produkcji obowiązują surowe normy jakościowe. Jakość jest certyfikowana przez europejskie laboratoria (TUV Rheinland Group). Wszystkie zabawki spełniają normę EN71. Każdy zestaw zawiera ilustrowaną instrukcję składania modeli.
Jakość potwierdzona licencjami!

Wysoka jakość naszych zabawek została doceniona przez  McLaren Racing Limited i w 2008 pojawiła się na rynku pierwsza kolekcja licencyjna klocków pod marką „Vodafone McLaren Mercedes”. Sukces tej kolekcji pociągnął za sobą kolejne. Obecnie Cobi oferuje kolekcje: „Jeep Willys” (licencjodawca Chrysler Group LLC, wzór został wprowadzony na rynek w 2009), kolekcję bolidów „Renault F1 Team” (licencjodawca Renault, kolekcjonowanie zostało wprowadzone na rynek w 2010), kolekcję samolotów pasażerskich Boeing  Dreamliner Boeing-787 i Boeing-767 (licencjodawca Boeing spółka zarządzająca, produkt został wprowadzony na rynek w 2010).

W 2011 powstała kolekcja oparta na popularnym w Wielkiej Brytanii „Doctor Who” na licencji Character Option Ltd. Następne kolekcje to klocki „Ben10” i bardzo znane "Winx". Wydana została również kolekcja “Pingwiny z Madagaskaru” oparta o popularną licencję filmów fabularnych i seriali.

W 2016 roku została wprowadzona do sprzedaży nowa kolekcja klocków ze świata World of Tanks.

Dzięki porozumieniu z firmą General Dynamics Land Systems Inc. na globalnym rynku zostały wydane licencjonowane modele czołgu M1A2 Abrams oraz pojazdów LAV III Apc i Stryker M1126 ICV

Współpraca z firmą Wargaming zaowocowała kolejną serią opartą o licencję z gry wideo. Tym razem były to okręty z World of Warships.

Pojawiła się także seria zeszytów “Legendarne Auta PRL-u” oraz kolekcja Youngtimer Collection gdzie wydane zostały klasyczne modele aut z klocków w skali 1:35 na licencjach m.in.: Fiat, FSO, Syrena, Warszawa, Wartburg i Trabant.

W 2018 roku w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata i dzięki współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej pojawiła się kolekcja dwudziestu zeszytów z serii “Mistrzowski Bus” oraz pudełkowe zestawy “Łączy nas piłka” inspirowane polskimi zawodnikami.

Dzięki umowie licencyjnej Maserati została zaprojektowana kolekcja modeli aut w skali 1:35 prezentująca perły włoskiej motoryzacji.

COBI: Kolekcja Historyczna - Uczymy przez zabawę!

W poprzednich latach w naszej ofercie były dostępne między innymi kolekcje „Piraci” oraz „Rzymianie i Barbarzyńcy”. W 2010 roku powstała kolekcja Grunwald na 600. rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Równolegle wydana została kolekcja o rycerzach Europy - „Knights”. Wprowadziliśmy także kolejny zestaw historyczny z limitowanej edycji – „RMS Titanic”, w związku z setną rocznicą zatonięcia tego imponującego liniowca.

COBI: Kolekcja Historyczna: II wojna światowa - Klocki nie tylko dla dzieci!

To największa seria modeli stworzonych w większości w skali 1:35, przygotowana przez firmę COBI. Kolekcja zawiera kilkadziesiąt różnych: czołgów, samolotów, artmat, aut i innych pojazdów opracowanych z dbałością o najdrobniejsze detale i wiernie odwzorowujących maszyny używane w największym konflikcie zbrojnym w historii ludzkości. Solidność konstrukcji, wysoka jakość klocków i liczne ruchome elementy, a także precyzja wykonania i wierność historyczna tej kolekcji zdobyły uznanie nie tylko wśród dzieci, ale także wśród ogromnej liczby dorosłych kolekcjonerów i pasjonatów historii. Specjalne karty ze statystykami czołgów i pojazdów pozwalają używać modeli COBI także w rozgrywkach strategicznej gry bitewnej, prowadząc miniaturowe bitwy na stole, podłodze czy w ogrodzie.

COBI: Kolekcja Historyczna: Wielka Wojna - Nowe oblicze frontu!

Nowa kolekcja COBI prezentuje pierwsze czołgi i samoloty, które pojawiły się na frontach Europy na początku XX wieku. Pionierzy pojazdów pancernych: Czołg Mark I i Renault FT-17 czy pierwsze samoloty płatowe ze słynnym Czerwonym Baronem pilotowanym przez Manfreda von Richthofena otwierają nową historyczną serię od COBI. Pierwsza wojna światowa w wydaniu COBI to pasjonująca wyprawa do początków współczesnych technik wojskowych.

COBI: Mała Armia - Przejmij dowodzenie nad miniaturowymi żołnierzami!

„Mała Armia” jest wyjątkową kolekcją wojskowych klocków konstrukcyjnych. To jedna z najpopularniejszych serii klocków COBI na całym świecie. Modele inspirowane są między innymi zasobami armii należącymi do Paktu Północnoatlantyckiego (NATO). Najmniejszy zestaw składa się z 40 klocków, a największy liczy blisko 1000 elementów. W każdym zestawie znajdują się figurki żołnierzy oraz elementy ekwipunku i akcesoria dodatkowe.

COBI: Action Town - Miasto pełne akcji!

„Action Town” to kolekcja klocków inspirowana współczesną metropolią ze szczególnym uwzględnieniem pracujących w niej służb takich jak: straż pożarna, policja, zespoły budowlane, ochrona wybrzeża czy oczyszczanie miasta. Każdy zestaw zawiera modele z dużą ilością ruchomych elementów i akcesoriów. Kolekcja składa się z zestawów od 40 do kilkuset klocków. Różnorodność kolekcji zainteresuje z pewnością zarówno chłopców jak i dziewczynki.

COBI: Piraci - Walcz o skarby Karaibów!

Seria poświęcona piratom i korsarzom. Potężne żaglowce, skarby, królewskie okręty flagowe i niesamowita przygoda na Karaibach sprawią, że wszyscy miłośnicy morskich opowieści będą mogli stworzyć swój własny rozdział historii.

COBI: Smithsonian - Pojazdy i urządzenia, które zmieniły świat!

Kolekcja przedstawiająca sławne historyczne okręty, samoloty, pojazdy i urządzenia, które miały ogromny wpływ na historię ludzkości. Seria obejmuje m.in.: żaglowiec USS Constitution, czyli pierwszy i najsławniejszy okręt wojenny amerykańskiej marynarki, samolot Spirit of St. Louis, który jako pierwszy przeleciał nad Oceanem Atlantyckim, czy Moduł Księżycowy Apollo z pierwszą misją załogową na srebrnym globie.

COBI: Creative Power - Rozwijaj wyobraźnię z COBI!

„Creative Power” to kolekcja dająca dzieciom mnóstwo możliwości budowania, a tym samym rozwijania swoich możliwości manualnych, kreatywności, wyobraźni przestrzennej, myślenia konstrukcyjnego i logicznego.

COBI: Electronic - Zbuduj zdalnie sterowane pojazdy z klocków!

Czołgi dzięki zaawansowanej elektronice, posiadają niezależny ruch gąsienic, trzy poziomy prędkości i jeżdżą w dowolnym kierunku. Mogą obracać się w lewo i prawo o 360 stopni. Dodatkowo mają dwustopniową regulację przednich świateł. Czołgi Challenger mają obrotową wieżyczkę. To nie wszystko…. jak każdy czołg, nasz T-72 i Challanger I w pustynnej odsłonie oraz Challanger II w kamuflażu dżungli, są w stanie przejechać po niejednej przeszkodzie! Pojazdy są zasilane bateriami AA i AAA. Wybranymi modelami można sterować używając technologii Bluetooth, przy pomocy specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne.

COBI: Łączy nas piłka – Polska w drodze na Mundial!

Oficjalnie licencjonowane zestawy klocków przedstawiające największe gwiazdy polskiej piłki nożnej. Dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów, seria staje się również grą zręcznościową i umożliwia również przeprowadzanie treningów oraz miniaturowych meczy.

 

N a s z y m   c e l e m  jest, aby wesołe słoneczko Cobi wywoływało uśmiech na buzi dziecka. Dzięki zabawkom, które dystrybuujemy, chcemy przyczynić się do kolorowego i udanego dzieciństwa.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i do współpracy. Oferujemy profesjonalną obsługę opartą na najwyższych standardach etyki biznesowej.

 

 

Polityka Jakości COBI SA

Subskrypcja
Produkt został dodany do koszyka.
Przejdź do koszyka
Produkt został dodany do koszyka.
Przejdź do koszyka

Produkt został dodany do schowka.